Vecrīga

Apmeklējot Latviju, Jums noteikti ir jāredz senā vecpilsēta – Vecrīga un tās vēsturiskais mantojums. Viesnīca ASTOR RIGA Hotel & Conference atrodas 5 minūšu gajiena attālumā no ievērojamākajām apskates vietām vecpilsētā:

Melngalvju nams

Melngalvju nams tika uzcelts 1344. gadā, bet iznīcināts karos, kas plosīja pilsētu. Pilnībā attjaunota ēka ir kopš 2001. gada, saglabājot ēkas oriģinālo struktūru un ornamentus. Melngavlju nams ir viena no raksturīgākajām ēkām, kuru attēlo bildēs, lai aprakstītu Rīgas arhitektūru.

Sv. Pētera baznīca

Šī baznīca ir zināma visiem, kas ir redzējuši Rīgas panorāmas skatu. Sv. Pētera baznīca piedzīvoja vairākus ugunsgrēkus, kā rezultātā tornis ir ticis nopostīts, bet vienmēr tika uzcelts no jauna. Jūs varat uzbraukt Sv. Pētera baznīcas tornī, lai izbaudītu satriecošus pilsētas panorāmas skatus.

Doma Katedrāle

Rīgas Doms Vecrīgā slejas jau kopš 1211. gada 25.jūlija. Savu tagadējo izskatu dievnams ieguvis 19.gs.beigās. Mūsdienās Rīgas Domā līdz ar dievkalpjumiem norisinās bagātīga kultūras dzīve – notiek dažādi koncerti, kuros uzstājas pazīstami mākslinieki. Viens no baznīcas būtiskiem objektiem ir slavenās ērģeles, kuras tika uzstādītas 1884. gadā. Doma baznīca ir kļuvusi par Vecrīgas simbolu.

Rīgas pils

Rīgas pils ir viduslaiku pils, kura šobrīd ir Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence, Daugavas krastā. Livonijas ordeņa pils – mestra rezidence šajā vietā uzcelta 1340. gadu beigās, 1484. gadā nopostīta, un 1515. gadā uzcelta no jauna. Vēlāk pilī atradās poļu un zviedru vietvalžu rezidences, pēc tam Krievijas impērijas Baltijas provinču ģenerālgubernatoru un Vidzemes gubernatoru mītne. Latvijai kļūstot par neatkarīgu valsti, pilī ierīkota Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence. Padomju laikā pilī atradās Pionieru pils un dažādi muzeji, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tā restaurēta. Pilī iekārtotas reprezentācijas telpas un Valsts prezidenta apartamenti. Pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kā arī viena no izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā.

Sv. Jēkaba Katedrāle

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle ir mazākā no visām četrām Vecrīgas baznīcām, tomēr tās slaidais tornis labāk par citiem saglabājis Rīgas viduslaiku baznīcu torņiem raksturīgo piramidālo formu. No saviem pirmsākumiem līdz reformācijai tā piederējusi katoļiem. Dievnamskalpojis kā latviešu garīgās dzīves centrs. Savukārt no 1523. līdz 1582. gadam baznīca bija pirmais latviešu luterāņu draudzes dievnams Rīgā.