Viesnīcas vēsture

History

Mājīgā ASTOR RIGA Hotel & Conference viesnīca atrodas divās leģendārās ēkās, uz ielas, ar pirmā neatkarīgās Latvijas Ārlietu ministra – Zigfrīda Annas Meierovica – vārdu nosaukumā. Tās burtiski gremdējas vēsturē.

Abas ēkas radījis 19.gadsimta otrās puses ražīgākais un populārākais arhitektūras ģēnijs – Jānis Baumanis, – kura pieskāriens manāms lielākajā daļā pilsētas centra ēku. Divu gadu periods šķir ēku būvniecību: 1876. bija gads, kad uzcelta pirmā ēka, un otrā sekoja 1878.gadā. Kristaps Morbergs, lielākais Latvijas nekustamo īpašumu attīstītājs un viens no dāsnākajiem tālaika cilvēkiem, kura vārdu vēl joprojām godam rotā viena no prestižākajām Latvijas Universitātes akadēmiskajām stipendijām, bija pirmais īpašuma saimnieks.

Daudzi populāri ļaudis, kuri tajā gadsimtā palīdzēja Latvijai veidoties, dzīvoja Zigfrīda Annas Meierovica ielā 10. Saraksts iekļauj slavenu politiķi, Saeimass deputātu un avīzes „Latvijas Vēstnesis” redaktoru Jāni Vesmani; Latvijas Universitātes rektoru, oftalmologu Jāni Rubertu; Latvijas Universitātes dekānu, inženieri Aleksandru Bankinu. Kaimiņos 12.numurā tāpat publika bija diezgan ievērojama – profesors E.Balodis, Latvijas pārvaldes galva Ādolfs Bļodnieks, aviācijas pionieris un žurnālists Rūdolfs Celms, populārs fotogrāfs K. Cancers, pianists M. Hogbergs.

Zemākajos stāvos, kuri bija ideāli pielāgot biznesam un radošai sabiedrībai, mitinājās slavenākā mākslas galerija „Kunstverein”, J.Grimblata zobārstniecības preču veikals, drukas māja un kompānija „Latvijas Dārzs” – B.F.Millera rūpals, kurš izpildīja pasūtījumums un veidoja dekorācijas; kā arī daudz citu mazu biroju un veikalu.

ASTOR RIGA Hotel & Conference viesi, sperot pirmos soļus viesnīcas gaiteņos, sajutīs, ka nams ir ar vēsturisku dvēseli, kurš iemiesojis gadsimtiem ilgu inteliģeces un apgaismības garu.